czwartek, 23 maja, 2024
Aktualności

Konkurs Juvenes Translatores

W czwartek 23 listopada 2017 roku w naszym liceum odbył się prestiżowy konkurs Juvenes Translatores z języka angielskiego. Organizatorem konkursu z ramienia szkoły była p. prof. Aneta Bryda. Dodam, że rzadkością jest zakwalifikowanie naszej szkoły i dostąpienie zaszczytu sprawdzenia się w roli tłumacza. Jako jeden z nielicznych konkursów Juvenees Translatores bierze pod uwagę kreatywność i pomysłowość młodzieży, ponieważ dostępne były słowniki i dużo czasu na fantazjowanie. Uczniowie otrzymali oryginalne bluzki z powitaniami w różnych językach z przodu i pożegnaniami na plecach oraz długopisy, czyli pamiątki i symbol wstąpienia do rodziny Juvenes. Trzymamy kciuki za naszych licealistów, bo nagroda jest majestatyczna, nie mówiąc już o ponadczasowej chwale zwycięzcy.

Rafał Gołacki

« z 9 »

Skip to content