Na przełomie kwietnia i maja  w murach naszego Liceum zorganizowany został
Tydzień Antynikotynowy.  Nadzór nad przebiegiem i realizacją tego działania sprawowali: pedagog szkolny i nauczyciel biologii a za realizację odpowiedzialna była klasa IId.

Tydzień profilaktyki rozpoczął się 27 kwietnia i w tym dniu gościliśmy  na warsztatach  Panią Ewe Wójciuk – psychologa pracującego na co dzień z osobami uzależnionymi w Pododdziale Leczenia Uzależnień i Współuzależnień  przy ZOZ w Parczewie.
W kolejnych dniach uczniowie klasy IId   na holu szkoły zaprezentowali  wystawę uświadamiającą kolegom i koleżankom występujące zagrożenia wynikające z palenia nikotyny. Zostały rozwieszone na terenie szkoły anegdoty dotyczące używek  w tym  głównie szkodliwości nikotyny z jednoczesną promocją zdrowych zachowań  na co dzień i bezpiecznych formy spędzania wolnego czasu. W kolejnych dniach zostało rozdanych ok. 400 ulotek uświadamiających zagrożenie, rozpoznawanie jak i pomoc osobom uzależnionym.  Uczniowie wręczali i zachęcali do noszenia znaczków samoprzylepnych o tematyce antynikotynowej.
Podsumowując tydzień profilaktyki uczniowie klasy IId  chcąc pokazać rówieśnikom konsekwencje wynikające z używania środków uzależniających przedstawili spektakl profilaktyczny   pt. „Moje życie – mój wybór”. Przestrzegali przed zgubnymi, często tragicznymi skutkami ich działań.

Tydzień antynikotynowy realizowany był w ramach zgłoszonego działania do Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2015.