trofeummini

16 października br. w siedzibie Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu: Dziesięciu Najlepszych Maturzystów Województwa Lubelskiego.

Wśród finałowej dziesiątki znalazła się Alicja Kucyk, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie.

Bardzo dobre wyniki uzyskane przez Alicję na egzaminie maturalnym otwierają przed nią cały szereg możliwości studiowania na najbardziej prestiżowych kierunkach większości uczelni w kraju. Jej sukces stanowi powód do dumy również dla dyrekcji oraz wszystkich nauczycieli naszego liceum, którzy przyczynili się do tak pięknego wyniku maturalnego swej uczennicy. Nagroda potwierdza, iż nawet w niewielkich ośrodkach miejskich, borykających się z licznymi problemami, możliwe jest zorganizowanie i prowadzenie placówki oświatowej, która potrafi zapewnić start w dorosłe życie na poziomie porównywalnym do najlepszych szkół województwa.

Konkurs rozgrywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina – Krzysztofa Żuka, oraz Lubelskiego Kuratorium Oświaty. Wydarzenie było objęte patronatem medialnym TVP Lublin, Radia Lublin i Kuriera Lubelskiego. Zwycięska dziesiątka otrzymała cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy i statuetki. Jedna ze statuetek trafiła również do macierzystej szkoły laureatki. Kolekcja pucharów i nagród przyznanych uczniom parczewskiego liceum powiększyła się o kolejne trofeum, potwierdzające niezmiennie wysoką jakość kształcenia w szkole.

09 sierpnia br., w obecności: podsekretarz stanu w MON ds. infrastruktury Beaty Oczkowicz, Dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN Lecha Konopki, szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Mieczysława Gocuła, duchowieństwa, reprezentantów władz samorządowych stolicy, województwa mazowieckiego i dzielnicy Bemowo, przedstawicieli: Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, dowództw rodzajów Sił Zbrojnych RP, Komendy Głównej Policji, Komendy Głównej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, zaprzyjaźnionych krajowych uczelni wojskowych i cywilnych, weteranów i kombatantów, odbyła się promocja 188 absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej( w tym trzech uczniów naszej szkoły: Kamila Nowickiego, Jacka Markowskiego i Piotra Turek) na pierwszy stopień oficerski – podporucznika Wojska Polskiego. Podczas uroczystości zwracając się do promowanych JM Rektor – Komendant WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk powiedział: ”Podporucznik magister inżynier – to brzmi dumnie. W pełni zasłużyliście, by tę dumę odczuwać. Ukończyliście z powodzeniem studia w jednej z najlepszych polskich uczelni technicznych. Dyplom, który otrzymacie, czyni Was absolwentami naszej Uczelni. Jest ceniony zarówno w wojsku, jak i przez cywilnych pracodawców. Jest na nim godło Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wasze nazwisko. Służcie Ojczyźnie tak, by to zestawienie zawsze brzmiało godnie…Życzę Wam wielu sukcesów w życiu osobistym i przyszłej służbie. Niech żołnierskie szczęście nigdy Was nie opuszcza”. Po odczytaniu postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o mianowaniu na pierwszy stopień oficerski, rozpoczął się właściwy akt promocji przez szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Mieczysława Gocuła. Jako pierwszy formułę: „ W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mianuję Pana podporucznikiem Wojska Polskiego” usłyszał tegoroczny prymus WAT ppor. Piotr Turek z Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa, który studia ukończył ze średnią oceną z całych studiów 4,65. Jako jedyny absolwent otrzymał z rąk gen. broni Lecha Konopki białą broń ufundowaną przez prezydenta RP – szablę oficerską. Osiągnięcia Piotra to nie tylko jego własny sukces, ale również I LO im. Mikołaja Kopernika w Parczewie – szkoły, której jest absolwentem. Jest to kolejny dowód wysokiej jakości kształcenia w placówce.