Kontakt do administratorów: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


"Talk to me" w I LO w Parczewie

Projekt realizowany jest pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013. Priorytet III: Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałania 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia.

"Talk to me" ma charakter ponadregionalny – obejmuje obszar 3 województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Ma na celu "zwiększenie zdolności systemu do kształcenia zorientowanego na efekty nauczania i uczenia się" organizację pozalekcyjnych kursów językowych połączonych z zajęciami pozaszkolnymi prowadzonymi wyłącznie w języku angielskim, przeznaczonych tylko dla uczniów liceów ogólnokształcących i profilowanych. Pozwoli to na praktyczne opanowanie przez nich "żywego" języka, swobodę wypowiedzi w codziennych zajęciach, w stopniu wystarczającym do normalnego oraz bezproblemowego funkcjonowania w anglojęzycznych kulturach i środowiskach. Taki projekt zapewnia rozwijanie zainteresowań naukowych uczniów, a także podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkół, przyczyniając się znacznie do lepszych wyników w nauce osiąganych przez Beneficjentów Ostatecznych (w tym wypadku uczniów liceów ogólnokształcących), którzy uzyskają dzięki temu większe szanse na kontynuowanie edukacji (np. na uczelniach zagranicznych) lub podjęcie zatrudnienia (po odbyciu międzynarodowych praktyk i staży).


Relacja z wakacyjnego obozu językowego, który miał miejsce od 15 do 28 sierpnia 2011 r.

On 15-28 August five students from our school took part in “Muszyna 2011” English camp which is connected with „Talk to me” project. This camp was the last chance to improve language skills during summer holidays because it was the second and the last camp of this project.

On 15 August at 8 o’clock we got into the bus. The journey passed quickly. Despite of the problems with the coach and over eleven-hour travel, we were very happy when we arrived at “Kolejarz” hotel which would became our home for the next two weeks.

Next day we had evaluation test. The results of this test gave our tutors information about our language skills and, in this way, we had been assigned to the groups in which we attended the classes.

We had breakfast at 8 o’clock every day. At half past eight the first lessons began. We talked about different problems, for example: behaviour of teenagers. We had to solve the mystery of murder or listen the lecture about Scotland. We created our own articles which were placed in “Daily Error”, the tabloid about the events which had happened on our camp.

Moreover, we learnt how to pronounce the sound “th” and in what way we could negotiate the price of products which we want to buy from people on the market. These classes were very pleasant and they passed very fast.

Every second day we had the lessons with native speakers - David or Justin. During these classes we discussed how to perceive the stereotypes, how we could cope with typical situations or how to survive on a desert island.

After the lessons we had free time. Then we went to the swimming pool, played volleyball, did the shopping or stayed in our rooms waiting for dinner.

After the meal all participants gathered in the hall where we had workshops. During these classes each group had to prepare a movie or a play. Moreover, we wrote poems and stanza of the camp anthem.

Almost every evening we had the discos so we could dance and have fun with our new friends. In this way, we got to know more about each other.

During the weekend we visited Krynica-Zdrój and Muszyna.

The Final Gala was organized on the last day of the camp. During it we could watch the films which we had created a few days before. In addition, we could admire the most interesting and the funniest photos of the camp. All participants and tutors laughed a lot during the Final Gala. In the evening we had last disco.

Before the departure everyone had hugged each other and a lot of girls cried… We were very sad because no one wanted to leave Muszyna!

Bartłomiej Zając


14 i 15 kwietnia 2011 grupa językowa Talk to me z prof. Moniką Szwed i grupami z Włodawy i Radoryża spędziła na dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wyjechano o godzinie 6.15 spod budynku szkoły. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Do wyboru były takie miejsca jak: Korzenie cywilizacji, Bzz, RE: generacja, Człowiek i środowisko, Strefa światła, Świat w ruchu.

W każdym z nich uczniowie mieli możliwość nauki poprzez zabawę, dzięki uczestnictwie w różnego rodzaju doświadczeniach. Następnie udano się do miejsca zakwaterowania na obiad, po czym wraz z przewodnikiem wyruszono zwiedzać stolicę. Zwiedzanie rozpoczęto od Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechano na taras widokowy i podziwiano panoramę miasta. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie. Uczestnicy wyjazdu zobaczyli m.in. Pomnik Chopina oraz Pomnik na Wodzie. Z Łazienek wyruszono na Stare Miasto, a później pod Pomnik Powstania Warszawskiego. Po kolacji parczewscy licealiści zobaczyli jeszcze Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza. Kolejnego dnia po śniadaniu i spakowaniu bagaży pojechano do Złotych Tarasów. O godzinie 12.00 w Teatrze Buffo rozpoczął się spektakl anglojęzyczny pt. "One Flew Over the Cuckoo's Nest", czyli "Lot nad kukułczym gniazdem". Obsada, sceneria i gra aktorów wywołała na widzach ogromne wrażenie. Po spektaklu przyszedł czas na obiad, a następnie skierowano się w drogę powrotną.


W wakacje od 15 do 28 sierpnia 2010 r. trzy osoby w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce języka angielskiego zostały wytypowane do wyjazdu na obóz językowy, który miał miejsce w Muszynie w ośrodku "Kolejarz". Byli to: Jolanta Ciopcińska i Agnieszka Tyborowska z IIc oraz Arkadiusz Ostap z IIe. Dla wszystkich uczestników i uczestniczek wyjazdu zaplanowano wiele niespodzianek i przyjemnych zajęć na czas dwóch tygodni.

Każdego dnia (z wyjątkiem weekendów) uczestnicy obozu zaraz po śniadaniu mieli zaplanowane dwie bądź jedną godzinę języka angielskiego. Pierwsza godzina odbywała się zazwyczaj z wykładowcą (codziennie z innym), a kolejna z jednym z Anglików - Justinem bądź Davidem. Zajęcia te były prowadzone w bardzo miły i przyjemny sposób, więc wszyscy na nie z chęcią uczęszczali. Wielu obozowiczom bardzo podobały się zajęcia z Justinem i Davidem, gdyż przygotowywali oni bardzo interesujące tematy do konwersacji, która odbywała się w języku angielskim. Wszyscy obozowicze byli podzieleni na grupy i przydzieleni konkretnym wykładowcom, co wprowadzało porządek i idealną organizację. Tuż po zajęciach z wykładowcami był czas wolny, podczas którego była możliwość pływania w basenach, grania w siatkówkę, paintball i korzystanie z wielu innych atrakcji aż do obiadu.

Po posiłku od godziny 15 do 18 miały miejsce zajęcia, w których brali udział wszyscy obozowicze. W czasie tych trzech godzin wszystkie grupy miały do wykonania określone zadanie po czym rozstrzygano, która zasłużyła na nagrodę. Wykonywanie wszystkich zadań sprawiało obozowiczom wielka frajdę, gdyż były one bardzo wyszukane i interesujące, a należały do nich m.in. kręcenie filmu, zabawa w dziennikarzy, wspólne śpiewanie i tłumaczenie piosenek, konkursy sportowe oraz wiele, wiele innych. Gdy już zakończyły się zajęcia wszystkich obozowiczów, wieczorem po kolacji zazwyczaj odbywały się dyskoteki, bądź wspólne oglądanie filmów. Weekendy były odpoczynkiem od wszelkiego rodzaju zajęć. Organizowane były na ten czas wycieczki do Krynicy i Muszyny. Przewodnicy, którzy non stop mówili po angielsku, opowiadali wiele interesujących ciekawostek na temat zwiedzanych przez dane grupy miejsc.

Na zakończenie obozu odbyła się gala finałowa, podczas której dziękowano wszystkim wykładowcom, organizatorom, pracownikom "Kolejarza" i oczywiście uczestnikom projektu "Talk to me" za trud włożony w zorganizowanie obozu i wspólnie spędzony czas. Wyświetlona została prezentacja podsumowująca dwa tygodnie obozu. Wiele osób bardzo się wzruszyło i nie mogło opanować łez, gdyż wszyscy bardzo przywiązali się do nowo poznanych osób, otoczenia, zajęć. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na której wszyscy obozowicze razem się bawili, gdyż wiedzieli, że jest to już niestety ostatnia dyskoteka. Dzięki wielu zdjęciom, filmom i pamiątkom przywiezionym z Muszyny będzie można wspominać ten wspaniały i niezapomniany obóz.W dniu 23 listopada 2010 piętnaścioro uczniów liceum wraz p. prof. Moniką Szwed uczestniczyło w wycieczce do Lublina w ramach unijnego projektu "Talk to me". Do stolicy naszego województwa przyjechały także inne grupy uczestniczące w tym projekcie. Pierwszym punktem programu był spektakl "Ferdydurke" według powieści Witolda Gombrowicza, w reżyserii Janusz Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza. Widowisko to było przedstawione w języku angielskim. Opinie na temat spektaklu były różnorodne. Kolejnym punktem programu była gra uliczna "Lublin Treasure Hunt". Uczestnicy zebrali się pod zamkiem lubelskim, gdzie odebrali materiały potrzebne w zabawie i wyruszyli na poszukiwanie rozwiązań do krzyżówki, którą mieli uzupełnić. W ich rozwiązaniu pomagały panie, które czekały w pewnych miejscach na poszukiwaczy. Grupa, która prawidłowo wykonała zadanie otrzymała prezenty. Wszystko odbywało się oczywiście w języku angielskim. Ostatnim punktem wycieczki był obiad nad malowniczym Zalewem Zemborzyckim.

Kalendarz

Warto zajrzeć

men logo

logo cke

oke logo

bip logo

Kontakt

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
ul. Mickiewicza 5
21-200 Parczew
NIP: 539-104-73-03
tel. 83-355-15-77
fax. 83-354-35-85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiarygodna szkoła

baner350x350 ws

Szkoła Dialogu

sz dial

Zmiany w planie

zmiany

Odwiedź nas!

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.