Z dniem 1 września 2011 roku według Zarządzenia Dyrektora I LO w Parczewie nr 21/2010/2011 została wprowadzona nowa Procedura usprawiedliwiania nieobecności i spóźnień uczniów na zajęciach lekcyjnych. Tekst procedury dostępny jest w zakładce Dokumenty. Zgodnie z wyżej wymienioną procedurą usprawiedliwianie nieobecności ucznia odbywa się poprzez czytelne wypełnienie przez rodzica druku "Usprawiedliwienie nieobecności ucznia na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych" (druk do pobrania w zakładce Dokumenty).

Statutowe terminy przekazywania rodzicom i uczniom informacji o ocenach semestralnych i rocznych oraz terminy spotkań z rodzicami znajdują się w zakładce Dokumenty.