Kontakt do administratorów: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


I miejsce uczniów I LO w Parczewie w rankingu dogrywki woj. lubelskiego

sigg

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa SIGG to symulacyjna gra inwestycyjna, która uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie. Projekt jest realizowany we współpracy z GPW w Warszawie. Celem projektu „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa oraz kurs e-learningowy” jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Projekt adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w zespołach 2-4 osobowych pod opieką nauczyciela inwestują wirtualne 20 000 zł. Przedmiotem wirtualnych inwestycji w Grze są wyłącznie akcje spółek wchodzące w dniu rozpoczęcia Gry w skład indeksów WIG20 i mWIG40 oraz ETF-y i kontrakty terminowe na akcje pojedynczych spółek. Zespół może kupować i sprzedawać posiadane akcje, ETF-y lub kontrakty terminowe w godzinach trwania sesji giełdowej. Zespołom, których członkowie zdobyli bonusy w kursie e-learningowym w postaci dodatkowych wirtualnych środków, suma bonusów uzbieranych z poszczególnych quizów zostaje dopisana jednorazowo po zakończeniugry podstawowej i wcześniejszym przeliczeniu portfeli inwestycyjnych. Dogrywka polega na inwestowaniu środków pieniężnych na rynku kontraktów terminowych na indeksy i waluty. Do zainwestowania każdy Zespół otrzymuje wirtualne środki w wysokości 50 tysięcyzłotych. SIGG składał się z gry podstawowej (10.10.2016 – 15.01.2017) oraz dogrywki (1-31.03.2017). W terminie 26.09-07.10.2016 została przeprowadzona gra testowa. Kurs e-learningowy trwał od 10 października 2016 do 15 stycznia 2017 i kończył się klasówką.

W SIGG uczestniczyło pięć zespołów z klasy I E I LO w Parczewie pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości. W grze podstawowej, po uwzględnieniu wyników kursu e-learningowego, wszystkie zespoły wygenerowały dodatnią wartość portfela inwestycyjnego, uzyskując w klasyfikacji szkolnej następujące miejsca:

1. Grupa Obsesyjnego Łowienia - Maciej Kopiński, Magda Grunwald, Maciej Osiej

2. GrubeRyby - Rafał Łukomski, Dawid Milanowicz, Krzysztof Lis

3. Giełdowi Ninja 3000 - Arkadiusz Jaszczuk, Julia Kulikowska

4. Wolfes Of Wall Street - Kewin Witkowski, Artur Żelazko

5. Gatsbies - Ania Muzyka, Agata Włoszek

            W rankingu dogrywki woj. lubelskiego I miejsce zajęła Grupa Obsesyjnego Łowienia (Maciej Kopiński, Magda Grunwald, Maciej Osiej), natomiast IV miejsce zajął zespół Wolfes Of Wall Street (Kewin Witkowski, Artur Żelazko).

           15.12.2016 uczniowie klasy I E uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, podczas której odwiedzili siedzibę GPW, mieszczącą się przy ul. Książęcej 4. Obejrzeli figurę byka giełdowego, Salę Notowań z dzwonem giełdowym, z prezentacji przedstawionej przez pracownicę GPW poznali fakty i zdarzenia z życia giełdy, obejrzeli film dotyczący wybranych form inwestowania, przewidywanych zysków i związanego z tym ryzyka.

            W lutym 2017 uczniowie biorący udział w dogrywce obejrzeli transmisję online „Kontrakty terminowe na GPW”. Bogdan Kornacki, ekspert z Działu Rozwoju Rynku GPW, prowadzący szkolenie, omówił mechanizm działania dźwigni finansowej, depozyty zabezpieczające i sposoby rozliczania kontraktów terminowych, zasady obrotu kontraktami terminowymi na indeksy i waluty, cechy charakterystyczne kontraktów terminowych na indeksy i waluty, przykłady wykorzystania kontraktów terminowych.

 

Kalendarz

Warto zajrzeć

men logo

logo cke

oke logo

bip logo

Kontakt

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
ul. Mickiewicza 5
21-200 Parczew
NIP: 539-104-73-03
tel. 83-355-15-77
fax. 83-354-35-85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiarygodna szkoła

baner350x350 ws

Szkoła Dialogu

sz dial

Zmiany w planie

zmiany

Odwiedź nas!

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.