Kontakt do administratorów: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zespół z I LO w Parczewie laureatem konkursu „Lider Ekonomii” organizowanego przez KUL i NBP

kulbank

Projekt „Lider ekonomii” realizowany przez Centrum Studiów Podyplomowych KUL i NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej składał się z trzech modułów: wykładów, konkursu oraz warsztatów. Celem projektu było zwiększenie świadomości ekonomicznej oraz rozbudzanie zainteresowania ekonomią wśród uczniów.

W ramach konkursu pięcioosobowy zespół uczniów z klasy I E w składzie: Patrycja Bobruk, Damian Kozak, Dawid Milanowicz, Michał Piątek i Paweł Świć pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości - Grażyny Czech przygotował esej „Obrót bezgotówkowy”. W ocenie Komisji Konkursowej, w skład której wchodzili pracownicy naukowi KUL i przedstawiciele Oddziału Okręgowego NBP w Lublinie, praca ta znalazła się wśród pięciu najlepszych prac i została zakwalifikowana do finału.

Przygotowując się do finału konkursu uczniowie zapoznali się z następującymi wykładami dostępnymi na stronie kanału KUL JP II na youtubie:

  1. Historia pieniądza i bankowości centralnej.
  2. Funkcje i zadania banku centralnego w Polsce.
  3. Inflacja i deflacja – zagrożenia dla gospodarki i społeczeństwa.
  4. Tajemnice polskich monet i banknotów, zabezpieczenia przed fałszowaniem oraz rozwój obrotu bezgotówkowego.
  5. Euro – pieniądz europejczyków.

Finał konkursu odbył się 27 kwietnia 2017r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Polegał na rozwiązaniu przez zespoły testu składającego się z 20 pytań oraz studium przypadku - liderzy poszczególnych zespołów w ciągu 10-minutowej wypowiedzi prezentowali funkcje i zadania banku centralnego w Polsce. Zespół z naszej szkoły zajął II miejsce uzyskując tym samym tytuł laureata konkursu „Lider Ekonomii”. Podczas finału naszej drużynie kibicowali pozostali uczniowie klasy I E, wychowawczyni – Pani Monika Szwed i ks. Marcin Prudaczuk. Po południu uczniowie klasy I E zwiedzili gmach TVP 3 w Lublinie.

11 maja 2017r. finaliści wzięli udział w warsztatach nt. „Rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych. Planowanie działalności gospodarczej” prowadzonych przez dr Karolinę Grzeszczuk. Następnie w Auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego KUL Jana Pawła II odbyła się Uroczysta Gala wieńczająca projekt „LIDER EKONOMII”, podczas której podsumowano projekt, prof. dr hab. Marian Żukowski wygłosił wykład końcowy „Bank, instytucja specyficzna”, wręczono dyplomy i nagrody Laureatom konkursu oraz podziękowania opiekunom zespołów. Kierownikiem projektu była mgr Anna Krawczyk-Sawicka.

 

Kalendarz

Warto zajrzeć

men logo

logo cke

oke logo

bip logo

Kontakt

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
ul. Mickiewicza 5
21-200 Parczew
NIP: 539-104-73-03
tel. 83-355-15-77
fax. 83-354-35-85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiarygodna szkoła

baner350x350 ws

Szkoła Dialogu

sz dial

Zmiany w planie

zmiany

Odwiedź nas!

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.