07 listopada 2016r. odbyła się 26. EDYCJA Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.Plus.

olimpiada26

W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły. W kategorii Liceum 2 tytuł Laureata V stopnia uzyskał Łukasz Czarnacki z klasy II E. W kategorii Liceum 3 tytuł Laureata III stopnia otrzymali Agnieszka Kamińska i Paweł Kotiuk z klasy III E, natomiast Laureatami V stopnia zostali Karol Czuryło i Piotr Błażewicz, również z klasy III E. Inicjatorem konkursu jest Amermedia Sp. z o.o., która zajmuje się również opracowaniem testów. Celem konkursu jest zwiększenie motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwala poznać poziom wiedzy uczniów.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2017

kangur

16 marca 2017r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2016. W konkursie uczestniczyło 15 uczniów naszego liceum. Wyróżnienie w kategorii Student 1 otrzymał Łukasz Czarnacki z klasy II E, natomiast w kategorii Student 2 – Paweł Kotiuk z klasy III E.