27 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbędzie się już X edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro" Starosty Parczewskiego.

Celem konkursu jest propagowanie zasad poprawnej polszczyzny oraz sprawdzenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym wśród uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Zintegrowanie środowiska samorządowego, nauczycielskiego, sponsorów i prasy lokalnej wokół działań na rzecz edukacji.

Nasz konkurs objęty zostanie patronatem:

Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl;

Słowa Podlasia