Kontakt do administratorów: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Już siódmy raz punktem kulminacyjnym pobytu obcokrajowców w naszej szkole było spotkanie wokół kultur różnych krajów świata. Tegoroczny Dzień Kultur odbył się pod hasłem “Festivals and Celebrations around the world”.Powiewające flagi, głośna muzyka, sztuczne ognie, odświętnie ubrani ludzie, barwne kostiumy i maski – wszystkie te elementy można było zobaczyć na sali gimnastycznej naszego liceum, które na kilka godzin zamieniło się tętniący życiem Rynek Starego Miasta w Lublinie, Piazza San Marco w Wenecji,   ulice Rio czy Cannes. Przewodnikami po poszczególnych miejscach były klasy pierwsze i drugie, które przygotowały prezentacje festiwali i świąt z najdalszych zakątków kuli ziemskiej. Relację z przygotowań oraz z samego wydarzenia można obejrzeć na naszym Facebooku. Zapraszamy!

9 marca 2017r. na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników Dnia Kultur jako czas niesamowitej energii, radości i wrażeń. Tegoroczne spotkanie nie mogłoby się odbyć bez wielu osób, które wspierały poczynania młodych ludzi. Do tego grona należą – pani dyrektor Beata Tryniecka oraz nauczyciele języka angielskiego Aneta Bryda, Halina Furman, Wiera Martyniuk, Marzena Świć, Monika Szwed oraz pozostali nauczyciele, którzy wraz z anglistami tworzyli warunki do rozwijania twórczego potencjału uczniów. Dzięki życzliwości rodziców oraz wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Parczewie występy zyskały wyjątkową oprawę, za co serdecznie dziękujemy.

A oto co powiedzieli o Dniu Kultur i przygotowaniach do niego uczniowie naszej szkoły:

„ Uważam, że Dzień Kultur był udany. Było to interesujące przeżycie. Warsztaty językowe z osobami z innych krajów to bardzo dobry pomysł. Przygotowania do występu i sam występ były trudne lecz przyjemne. Była to dobra okazja , aby pokazać jak zgraną grupą jesteśmy”.

„To było niesamowite! Ogromne widowisko. Jestem pod wielkim wrażeniem uczniów z klas przedstawiających poszczególne państwa. Myślę, że każdy docenia włożony trud - dekoracje, tańce, dialogi. Kreatywność, jaką wykazali się wszyscy uczniowie była niezwykła. Bardzo chciałabym mieć możliwość wzięcia udziału w kolejnych Dniach Kultur. Jest to wspaniała sprawa, która rozwija i integruje. To świetne doświadczenie”.

„ Moim zdaniem Dzień Kultur w naszej szkole to bardzo oryginalny pomysł, wyróżniający naszą szkołę. Uważam, że takie wydarzenia powinny być organizowane bo lasy mogą się zintegrować”.

„Dzień Kultur to fajny pomysł. Moim zdaniem klasy 1e i 1c dały najlepsze przedstawienia, aczkolwiek klasa 1e zrobiła coś innego, nie tak bardzo popularnego, co dodało ich występowi uroku.

Fajną częścią tego happeningu były spotkania z dziewczynami z zagranicy. Warsztaty były prowadzone ciekawie, a same dziewczyny były bardzo miłe i wyluzowane , przez co nie czuliśmy się przerażeni.

Można było poczuć, że każdy angażuje się w to, aby wyszło jak najlepiej i każdy chciał się po prostu dobrze bawić”.

„Uważam, że Dzień Kultur to świetna inicjatywa ponieważ jest fajną odskocznią od monotonnego uczenia się. Gdy organizujemy Dzień Kultur czuje się fajna rywalizację, żeby być najlepszą klasą w szkole. Większość   skupia się na tym, aby występ wyszedł perfekcyjnie. Możemy się zintegrować z grupą ponieważ mamy jeden wspólny cel, który staramy się zrealizować. Uczenie się nowych ról, tańców, zachowań poszczególnych bohaterów pozwala nam poszerzyć horyzonty i zwiększa nasza znajomość różnych kultur. Dzięki temu wydarzeniu możemy pokazać nasze własne umiejętności i zainteresowania. Na Dzień Kultur przychodzi dużo ludzi, co pozwala nam oswajać się z występowaniem na scenie, co w przyszłości może zaprocentować w życiu zawodowym. Robienie dekoracji, szukanie strojów, uczenie się tekstów   sprawia, że dajemy z siebie więcej. W dzień Kultur każdy jest skupiony na swoim zadaniu”.

„Dzień Kultur   kojarzy mi się z radosnymi chwilami łączącymi poszczególne klasy oraz wszystkie osoby ze szkoły. To coś innego niż dotychczasowe wydarzenia. Z wielką chęcią powtórzyłabym ten dzień”.

Dzień Kultur był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Przygotowując się do występu jako klasa mieliśmy ogrom pracy , przy czym zacieśniliśmy nasze więzy.

Jest to impreza kulturalna, która zapadnie w mojej pamięci na długo”.

„Moim zdaniem jest to bardzo fajna sprawa. Dzięki temu można złapać lepszy kontakt ze swoją klasą i zobaczyć wiele fajnych rzeczy, a przede wszystkim spędzić czas jakoś tak inaczej niż zwykle. Cały ten dzień oceniam bardzo pozytywnie mimo stresu i paru błędów. Wielu ludzi odkrywa dzięki temu wydarzeniu nowe talenty, o których wcześniej by się nie pomyślało”.

„Moim zadaniem Dzień Kultur był bardzo udany. Osoby z zewnątrz bardzo pozytywnie oceniały nasze występy. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Wszystkie klasy pokazały swoje talenty, a niektórzy nawet odkryli swoje możliwości. Dekoracje większości klas bardzo odzwierciedlały ich prezentacje. Nie podobało mi się, że niektóre klasy przygotowały swój występ bardzo krótko. Minusem był tez brak miejsca przy wyjściu z Sali. Bardzo żałuję, że wszystko działo się w dzień. Moim zdaniem lepszy klimat byłby wieczorem – jak dotychczas. Podsumowując, mimo małych wpadek ten dzień był wyjątkowo udany”.

„Moim zdaniem Dzień Kultur był dniem pełnym stresu, ale … pozytywnego stresu. Przygotowywaliśmy się z klasą do tego dnia przez parę tygodni. Robiliśmy próby zarówno na lekcjach , jak i po nich. W ten sposób bardzo się zżyliśmy ze sobą i mamy jeszcze fajniejsze relacje. Według mnie nasza klasa bardzo fajnie się zintegrowała. Wszyscy bardzo staraliśmy się, aby wyszło tak jak planowaliśmy. Podeszliśmy do tego z dystansem. Oczywiście robiliśmy wszystko na poważnie, ale atmosfera była luźna. Na próbach było bardzo śmiesznie. Myślę, że wiele osób odkryło w ten sposób chociaż cząstkę siebie. Tygodnie przygotowujące nas do występu były trochę luźniejsze jeśli chodzi o naukę. Mogliśmy odpocząć i w pewnym sensie odstresować się. Teraz mamy fajne wspomnienia. W następnym roku, mam nadzieję, że będzie równie SUPER!”

Kalendarz

Warto zajrzeć

men logo

logo cke

oke logo

bip logo

Kontakt

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
ul. Mickiewicza 5
21-200 Parczew
NIP: 539-104-73-03
tel. 83-355-15-77
fax. 83-354-35-85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiarygodna szkoła

baner350x350 ws

Szkoła Dialogu

sz dial

Zmiany w planie

zmiany

Odwiedź nas!

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.