Kontakt do administratorów: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W dniach 5-10 marca 2017r. gościliśmy Marię z Brazylii, Andreę z Rumunii oraz Inę z Albanii. Dziewczyny prowadziły zajęcia językowo-kulturowe w języku angielskim w ramach programu „Next Step”.

Każdego dnia mogliśmy zapoznać się z mnóstwem ciekawostek dotyczących ich krajów. Chyba najbardziej „egzotyczna” okazała się Albania. Dzięki Inie dowiedzieliśmy się, że język albański jest niepodobny do żadnego innego języka indoeuropejskiego. Ina powiedziała nam też, że Albańczycy kochają wszystko, co się wiąże z Włochami (stad włoski to drugi najczęściej wybierany język, którego uczą się Albańczycy).Podczas podróży do tego kraju musimy pamiętać, że w Albanii kiwanie głową oznacza „nie,” a potrząsanie – „tak”.

Spotkanie to było doskonałą okazją do rozwijania naszych umiejętności językowych. Choć niektórzy z nas uczestniczyli już w tych warsztatach po raz trzeci, to były one bardzo ciekawym doświadczeniem.

Kalendarz

Warto zajrzeć

men logo

logo cke

oke logo

bip logo

Kontakt

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
ul. Mickiewicza 5
21-200 Parczew
NIP: 539-104-73-03
tel. 83-355-15-77
fax. 83-354-35-85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiarygodna szkoła

baner350x350 ws

Szkoła Dialogu

sz dial

Zmiany w planie

zmiany

Odwiedź nas!

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.