Pasjonaci nowych technologii i programowania z klas 1e oraz 2e   brali udział w czwartej już Konferencji Informatycznej CHECK IT, która odbyła się 15 marca 2017r.

Uczniowie wysłuchali czterech wykładów , które pokazały im niezwykle ciekawe oblicza informatyki. Dzięki wykładowi   Mateusza Kozłowskiego mogli poważniej pomyśleć o planowaniu swojej przyszłej kariery w branży IT, a także nauczyć się mądrego zarządzania własnym czasem. Najciekawszy okazał się wykład Sławomira Sobótki na temat wizji świata IT. Profesjonalnie poprowadzona sesja na długo za zapadnie w pamięci słuchaczy dzięki sugestywnym obrazom przyszłości ( np. internetu, wykorzystania dronów), która staje się na oczach młodych ludzi. Karolina Lisowska  zasypała słuchaczy propozycjami pomocnych stron   internetowych dla   początkujących i zaawansowanych programistów. Na koniec sesji przedpołudniowej wystąpił Patryk Gałach, który opowiadał o realiach tworzenia gier komputerowych.