24 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Patrona.

Do organizacji dnia poświęconego Mikołajowi Kopernikowi Ia podeszła z dużym rozmachem. Klasa której wychowawcą jest Pan Krzysztof Wroński z pomocą Pana Macieja Góreckiego przygotowała z tej okazji rywalizację między klasami pierwszymi i drugimi. Rywalizacja ta określona jako trójbój składała się z trzech konkurencji: konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku, rzut gumowym globusem do kosza oraz zaprezentowanie jak największej liczby cheerleaderek. Każda z tych konkurencji była odpowiednio punktowana. Klasa, która uzyskała największą ilość punktów zdobyła złoty globus. W tych zmaganiach najlepsza okazała się IIe.

Oprócz wspomnianego trójboju zapewnione były dodatkowe atrakcje: pierniki, czy możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Kopernikiem. Uwieńczeniem całej imprezy był występ klasy Ia, która zaśpiewała utwór ,,Ona czuje we mnie wiedzę".

Paweł Pawlik