Już po raz czwarty nasze liceum było organizatorem konkursu dla miłośników kultury krajów angielskiego obszaru językowego. Tegoroczna edycja była poświęcona Republice Irlandii.

Podczas pierwszego etapu, który odbył się 10 stycznia, uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjaliści z powiatu parczewskiego, rozwiązywali test z wiedzy o Irlandii. Etap drugi miał miejsce 7 oraz 8 lutego w murach I LO. Gimnazjaliści rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny, natomiast licealiści wygłosili prezentacje na wybrane tematy związane z kulturą Szmaragdowej Wyspy.

Zwycięzcy w kategorii liceum:

I miejsce – Magda Grunwald (kl.1e)

II miejsce – Ada Rojewska (kl.1c)

III miejsce – Agata Kowalik (kl.1c)

Na uwagę zasługuje fakt, że spośród sześciu finalistów w tej kategorii, pięć osób to uczniowie klas pierwszych. Wszystkie prezentacje zostały przygotowane na bardzo wysokim poziomie.

W minionym tygodniu poznaliśmy także laureatów w kategorii gimnazjum:

I miejsce – Aleksandra Iwaszko z Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Milanowie

II miejsce – Michał Wroński z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Parczewie

III miejsce – Sandra Kołodziejczyk z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Parczewie

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Dnia Otwartego naszego liceum.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom.

Zapraszamy za rok!