Krwiodawstwo jest to akcja społeczna mająca na celu uzyskania od zdrowych osób krwi lub jej ważnych składników na rzecz osób jej potrzebujących.

Również w naszym liceum 30.11.2016 odbyło się, tradycyjnie już Honorowe Krwiodawstwo. Licznie wzięli w nim udział pełnoletni uczniowie klas trzecich naszej szkoły. Gdy pytaliśmy, dlaczego to robią, każdy zgodnie mówił o chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Jest to bardzo ważna inicjatywa, bo niejednokrotnie taka oddana krew może uratować komuś życie. Przez to cieszymy się, że nasi licealiści chętnie angażują się w taki akcje. Pamiętajmy, dobro wraca!