Kontakt do administratorów: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W ubiegłym tygodniu (22-25 listopada) w naszej szkole odbyły się matury próbne. Była to doskonała okazja, aby uczniowie klas trzecich poznali swoje możliwości i sprawdzili, czego spodziewać się w maju. Aby zasięgnąć informacji z pierwszej ręki, zapytaliśmy tegorocznych maturzystów o ich wrażenia. Oto kilka opinii, jakich udzielili nam nasi licealiści:

 • „Według mnie, próbne matury to idealny sposób, żebyśmy mogli zobaczyć, ile tak naprawdę umiemy i co jeszcze należy nadrobić. Jakie są moje wrażenia? To były dość wyczerpujące
  i stresujące dni, ale myślę, że nie było najgorzej. Matury te nie należały do najłatwiejszych, lecz dało się je zdać. Dzięki nim, wiem co mnie czeka w maju i czego mogę się spodziewać.”

 • „Uważam, że matury próbne nie były trudne. Na polskim była, można powiedzieć tradycyjnie, Lalka. Matematyka nie należała do najłatwiejszych, jednak nie zaskoczyła mnie niczym nadzwyczajnym. Zaś egzamin z angielskiego wymagał maksymalnego skupienia podczas słuchania, gdyż minimalny pogłos utrudniał zadania ze słuchu. Próbne matury wykazały moje braki, więc myślę, że były potrzebne. Teraz już wiem, czego mogę spodziewać się w przyszłości oraz na co położyć szczególny nacisk podczas powtarzania. Pomogły mi również chociaż w minimalnym stopniu zaznajomić się z przebiegiem
  i procedurami egzaminu maturalnego, co jest bardzo istotne.”

 • „W ubiegłym tygodniu ja, jak i moi rówieśnicy, wzięliśmy udział w próbnych egzaminach maturalnych. Rozpoczęliśmy od języka polskiego, który był stosunkowo łatwy. Jednak temat wypracowania mógł sprawić trochę kłopotów. Natomiast matura podstawowa
  z matematyki była moim zdaniem jedną z najtrudniejszych, jaką pisaliśmy. Największym zaskoczeniem było zadanie z Anką i Danką, które tylko nieliczni potrafili rozwiązać poprawnie. Część językowa, a mianowicie język angielski był dosyć łatwy, a niektóre zadania wręcz banalne, zwłaszcza słuchanie, z którym nie było większego problemu. Mam nadzieję, że podobny egzamin pojawi się na właściwym egzaminie. Natomiast rozszerzenia wymagają od nas większego zakresu znajomości materiału. Moim wyborem był angielski,
  w którym szczególną trudność sprawiło mi słuchanie oraz matematyka, która również nie należała do najłatwiejszych, zarówno dla mnie, jak i sporej grupy maturzystów.”

Jak widzimy, opinie na temat matur próbnych są przeróżne. Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki. A już dzisiaj życzymy wszystkim maturzystom połamania piór w maju oraz wspaniałych wyników uzyskanych podczas właściwego egzaminu dojrzałości

 

 

Kalendarz

Warto zajrzeć

men logo

logo cke

oke logo

bip logo

Kontakt

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
ul. Mickiewicza 5
21-200 Parczew
NIP: 539-104-73-03
tel. 83-355-15-77
fax. 83-354-35-85
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wiarygodna szkoła

baner350x350 ws

Szkoła Dialogu

sz dial

Zmiany w planie

zmiany

Odwiedź nas!

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.