4 listopada 2016 r. odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przy okazji tej uroczystości wręczono stypendium naukowe uczennicy klasy 3d – Joannie Paśnik, którego fundatorką jest Pani Barbara Barszczewska.

Absolwentka naszej szkoły zdecydowała się wspierać rozwój  młodych ludzi. Sama najlepiej zdaje sobie sprawę jak ciężko trzeba pracować na sukces – jest ona cenionym lekarzem. Stypendystka jest bardzo wdzięczna za pomoc Pani Barszczewskiej: „Otrzymane stypendium stanowi jednocześnie nagrodę i motywację do dalszych starań. Pomoc Pani Barbary udowadnia również, że są jeszcze ludzie  pragnący dobra drugiego człowieka, dla których wartością  jest bezinteresowna pomoc. Dzięki niej zrozumiałam, że za sukcesem jednej osoby stoi wiele innych, które towarzyszą jej w tej wyboistej drodze. Dlatego postaram się wykorzystać daną mi szansę jak najlepiej.” Asi życzymy dalszych sukcesów, a Pani Barszczewskiej dziękujemy za pogodę ducha i wiarę w młode pokolenie.