W poniedziałek 21.11.2016 odbedzie się spotkanie męskiej części społeczności uczniowskiej z absolwentem naszej szkoły Piotrem Piętowskim w ramach akcji Movember. Akcja ta ma na celu edukację mężczyzn o nowotworach jąder i prostaty.

Jest to o tyle istotne, że pierwszy szczyt zachorowań na nowotwory jąder przypada na wiek 15-35 lat, świadomość społeczeństwa odnośnie tych chorób i ich profilaktyki jest niewielka, podczas gdy ponad 95% wcześnie rozpoznanych nowotworów jąder jest wyleczalna. Podczas spotkania Piotr o tym wszystkim opowiedzie, skupiając się głównie na profilaktyce i samobadaniu. Harmonogram spotkania zostanie zamieszczony na tablicy ogłoszeń.

okładka

wnętrze