Głównym celem olimpiady było poszerzenie wiedzy w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjającej kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Olimpiada składała się z trzech etapów, tj. szkolnego, powiatowego
i finału regionalnego

Etap szkolny I liceum Ogólnokształcącego  im M. Kopernika w Parczewie  odbył się 22 września 2016r., w którym uczestniczyło 41 uczniów.
Najwyższą ilość punktów z testu uzyskali:
Agnieszka Wawryszczuk kl. IIId,
Karolina Krzewska kl. IId
Szymon Szypulski kl. IId.

Finał etapu powiatowego IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy
o Zdrowiu Psychicznym. Odbył się 10 października 2016 roku
w I Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie.

Dwunastu uczniów z czterech szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Parczewskiego: I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie, Liceum Ogólnokształcącego w Milanowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
w Parczewie, Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Parczewie pisało test wiedzy składający się z 25 pytań zamkniętych.

Laureatami Olimpiady zostali:
I miejsce – uczennica kl. III d - Agnieszka Wawryszczuk, I Liceum

Ogólnokształcące w Parczewie
II miejsce – uczennica kl. II d- Karolina Krzewska, I Liceum Ogólnokształcące

w Parczewie

III miejsce – uczennica kl. IV TF- Justyna Borys, Zespół Szkół
                     Ponadgimnazjalnych w Parczewie

Laureaci etapu powiatowego uczestniczyli w etapie regionalnym, który odbył się w dniu 21 października 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Lubartowie. W finale regionalnym rywalizowało 18 uczniów z Powiatu Bialskiego, Lubartowskiego, Parczewskiego, Radzyńskiego, Ryckiego i Włodawskiego.

Uczestnicy olimpiady reprezentowali wysoki poziom wiedzy . Rywalizacja o trzy kolejne miejsca rozegrała się różnicą jednego punktu.. Karolina Krzewska uczennica kl. IId pokonała wiele koleżanek i kolegów do trzeciego miejsca zabrakło jej jednego punktu.

Gratulujemy uzyskania wysokiego wyniku i trzymany kciuki w następnym roku.