,, W historii Polski, tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.”

4 listopada na godzinie wychowawczej odbył się apel upamiętniający 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Apel przygotowała klasa 2,,a” z wychowawcą panem profesorem Piotrem Ostapiukiem i panią profesor Barbarą Nowicką. Uczniowie przedstawili trudną i długą drogę walki o wolną i niepodległą Ojczyznę. W inscenizacji przypomniano najważniejsze wydarzenia począwszy od rozbiorów Rzeczpospolitej, przez okres napoleoński, powstanie listopadowe i styczniowe oraz I wojnę światową. Podkreślono aktywność polityczną i militarną Polaków mieszkających na ziemiach polskich oraz przebywających na emigracji. Dzień 11 listopada 1918 roku uznaje się za symboliczną datę odzyskania niepodległości. Polska po 123 latach niewoli znowu była wolna i powróciła na mapy Europy. Pamiętajmy słowa wielkiego Polaka - Jana Pawła II : ,, Wolność stale trzeba zdobywać”.

Przedstawienie uświetniły piosenki patriotyczne wykonane przez Milenę Jezior, Katarzynę Czarnecką, Weronikę Mierz, Dariusza Saweczko i Dominika Lisieckiego przy akompaniamencie Michała Sikory i Michała Krośko.