Przez cały październik, w dni nauki szkolnej, wywieszane były w holu szkoły cytaty z książek, a zadaniem uczniów było odgadnięcie tytułu i autora książki, z której pochodził cytat na dany dzień.

Spośród oddanych głosów każdego dnia, losowana była jedna osoba, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi i w nagrodę otrzymywała drobny upominek (brulion i długopis). Dla osoby, która odgadnie największą liczbę cytatów w konkursie została przewidziana nagroda specjalna - książka wybrana w księgarni przez zwycięzcę.
Cytatów do odgadnięcia było 18 i pochodziły z książek: Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Gwiazd naszych wina Johna Greena, Ostatnie życzenie Andrzeja Sapkowskiego, Król Edyp Sofoklesa, Pamiętnik Nicholasa Sparksa, Igrzyska śmierci Suzanne Collins, Pan Tadeusz Adama Mickiewicza, Władca Pierścieni J. R. R. Tolkiena, Romeo i Julia Williama Szekspira, Potop Henryka Sienkiewicza, Złodziejka książek Markusa Zusaka, Gra Anioła Carlosa Ruiza Zafona, Biblia, Oskar i pani Róża Ericha Emmanuela Schmitta, Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupery'ego, Gra Endera Orsona Scotta Carda, Księżniczka z lodu Camilli Lackberg i Dziady Adama Mickiewicza.
W konkursie wzięło udział 72 uczniów szkoły oddając 246 głosów. Najwięcej głosów uzyskały książki: Oskar i pani Róża - 29, Gwiazd naszych wina - 25, Ostatnie życzenie - 21, Mały Książę - 20, Romeo i Julia - 19, Quo vadis - 19.
W zmagania konkursowe najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy II cd - 18 uczniów oddało razem 70 głosów. Uczennica tej klasy Magda Wołowik została zwyciężczynią konkursu, gdyż odgadła tytuł i autora aż 16 cytatów uzyskując najlepszy wynik w konkursie.
Pozostali uczniowie, którzy odgadli największą liczbę cytatów, to:
Weronika Dmitruczyk - 15, Ola Michaluk - 13, Dominika Egzmont - 12, Julia Haczuk - 11, Patrycja Sagan - 9, Anna Klej - 9, Konrad Domański - 9, Martyna Osipiak - 8, Julia Denejko - 7, Gabriela Ilczuk - 7, Natalia Stelmach - 7, Filip Haczuk - 6, Ada Rojewska - 6, Klaudia Kaliszyk - 6, Milena Jezior - 6, Natalia Miklewska - 6.
Wyniki klasowe przedstawiały się następująco:
- klasa II a: 16 uczniów oddało 59 głosów,
- klasa I d: 10 uczniów oddało 31 głosów,
- klasa II e: 6 uczniów oddało 26 głosów,
- klasa I c: 3 uczniów oddało 26 głosów,
- klasa I a: 5 uczniów oddało 12 głosów,
- klasa III d: 5 uczniów oddało 9 głosów,
- klasa III e: 4 uczniów oddało 7 głosów,
- klasa I e: 5 uczniów oddało 6 głosów.
Organizatorzy konkursu: uczniowie klasy II a i biblioteka szkolna dziękują wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, gratulują znajomości literatury oraz zachęcają do spędzania wolnych chwil z książką.