W dniach 13-21.10. 2016r. wspólnie z fundacją DKMS przeprowadziliśmy w naszej szkole kampanię edukacyjno-informacyjną na temat przeszczepu szpiku zakończoną akcją rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych.

W czwartek 20 października, rejestrację przeprowadzili wolontariusze z klas II e, II a, I d, IIId: Lipka Karolina, Świeczak Laura, Waszczuk Monika, Łobejko Dominika, Sawiuk Konrad, Płudowski Patryk, Ignatowicz Jakub, Sokół Paweł, Denejko Julia, Koperczuk Marcin, Szypulski Karol, Jezior Milena, Bojko Natalia, Szafrańska Natalia, Bzówka Gabriela, Olek Bartłomiej, Tkaczyk Mikołaj, Szymański Jakub, Kościan Joanna, Bajda Radosław, Łopatniuk Oliwia. Koordynatorkami akcji były p. Anetta Weremczuk i p. Iwona Pastor.

Wśród osób, które dołączyły do grona potencjalnych Dawców byli pełnoletni uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji, mieszkańcy Parczewa
i okolicznych miejscowości. To wspaniałe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie
z chorymi na nowotwory krwi. Wolontariusze akcji wykazali się kompetencją
i skrupulatnością a potencjalni Dawcy – empatią i wielkim sercem. Ich bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla Pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Organizatorzy akcji składają gorące podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do walki z nowotworami krwi. Pamiętajmy, że dobro zawsze do nas wraca! Dziękujemy!