6 października uczniowie klas drugich naszego liceum mieli okazję być świadkami wspaniałego koncertu w Filharmonii Lubelskiej.

Muzyka klasyczna została pokazana w bardzo przystępnej formie i została połączona z lekcją na temat sztuki baroku i klasycyzmu. Dzięki temu nasi uczniowie mogli poznać wiele ciekawych faktów, o których nie mówi się zbyt często. Jednak najważniejsze były tam doznania dźwiękowe, a te były niesamowite. Orkiestra symfoniczna Filharmonii Lubelskiej wykonała utwory takich kompozytorów jak np. Wolfgang Amadeus Mozart. Przeżycia były wyjątkowe, a każdy uczestnik tego wyjazdu na pewno już w najbliższym czasie chętniej sięgać będzie po muzykę klasyczną.