27 września klasy 1e i 2e udały się do Lublina na kolejną już edycję Pokazów z fizyki.

Dla klas o tym profilu była to wspaniała okazja, by zobaczyć wiele zjawisk na własne oczy. Prawie dwie godziny doświadczeń z takich dziedzin jak: elektromagnetyzm, rezonanse, ciecze, i fizyka ludzkiego ciała. Całość dopełniły szczegółowe objaśnienia i komentarze, pracujących na UMCS-ie wykładowców, dzięki którym jeszcze chętniej przyswajaliśmy nową wiedzę. Dodatkowo, możliwość własnoręcznego wykonania jakiegoś eksperymentu jak najwięksi naukowcy, sprawiła, że wrażenia były jeszcze bardziej niesamowite. Jednak słowa nie opiszą „magii” ukazanej podczas pokazów, dlatego zachęcamy do wzięcia w nich udziału podczas przyszłych edycji.